KKK

Küsimused
 1. Kas kehtiv juhtimisõigus on kohustuslik kui on näiteks võistluslitsents olemas?  Kui juhilube ei ole, kas võistelda saab ?

 2. Kui 1000cm3 auto võistluskaal on 450 kg ja iga algav 100cm3 lisab 40kg siis kas 1587cm3 masina miinimum võistluskaaluks loetakse 650kg või 690kg koos võistlejaga?

 3. Kas arstlik komisjon ja EAL-i sõitjalitsents on vaja uuesti teha aastaks 2007?

 4. Kas Streetman klass endiselt litsentsivaba?

 5. Kas klass B võistlusauto peab olema registris kirjas ja kehtiva ülevaatusega kui auto on ehitatud spetsiaalselt  kiirendusvõistluseks ? Mis siis teha kui autol peab olama ülevaatus aga ta ei läbi enam ülevaatus tänu suuretel ümberehitustele(turvapuur jne)?

 6. Kas 600ccm tsiklile võib peale panna nitrot ning mis klassi ta sellel juhul läheb ?Vastused

 1. Võistlema pääsemiseks peab isikul olema kehtiv juhiluba. Niisamuti ei pääse võistlema kahjuks need, kel juhiluba olemas, kuid rikkumiste tõttu Liikluspolitsei poolt ära võetud.  Kui tegemist on alaealise või isikuga, kellel on piiratud juhtimisõigus, siis nõutakse EAL noortelitsentsi olemasolu. Vaata kontrollitavate dokumentide loetelu.
   

 2. Kui 1000cm3 auto võistluskaal on 450 kg ja iga algav 100cm3 lisab 40kg siis kas 1587cm3 masina miinimum võistluskaaluks loetakse 650kg või 690kg koos võistlejaga?
  1000cm3 = 450kg
  587cm3 = 6 * 40 kg = 240kg
  Kokku: 690 kg.

   

 3. Igal aastal on vajalik uus sõitjalitsents, mille saab vormistada EAL'is. 2007.a. hooaja sõitjalitsentsi saamiseks on arstlik komisjon vajalik läbida uuesti, ehk siis 2007.a hooja sõitjalitsentsi saamiseks on vajalik uus arstitõend. Loe ka litsentsiinfot!  
   

 4. Jah! Kiirendusvõistluste Alakomitee poolt on litsents Streetman klassis soovituslik, kuid mitte kohustuslik. Kuid tulenevalt konkreetse võistluse iseloomust (näiteks ohutuse seisukohalt) võidakse eraldi nõuda ühekordse litsentsi olemasolu nii Streetman-klassis kui mujal klassides võistlusel. Sel juhul on see kirjas konkreetse võistluse juhendis. Antud juhul võib see siis olla odavam, kui EM-klasside litsents.
   

 5.  Autol ei pea olema kehtivat ülevaatust, mis on teostatud ARK poolt. Võistlusteks tehakse ülevaatus BHRA poolt, tõsi sellega tohib ainult võistelda kiirendusvõistlustel ja tänaval sellega sõita ei tohi. Auto kohta peab olema korrektne dokument, sest muidu satub auto registreerimisel B klassi asemel Outlaw klassi. Kui juba turvapuur sees, siis on soovitatav EAL-is teha autole võistlussõiduki tehniline kaart, millega saab ka vabalt välisriikides võistlemas käia.
   

 6. Reeglite kohaselt pole E- klassis ülelaadimine lubatud. Ülelaadimisega peaks võistlema F-klassis.

Partnerid